Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descriere job RECRUTAM ASISTENTE/ ASISTENTI MEDICAL PENTRU CLINCI IN GERMANIA Contractul de munca va fi inregistrat in Germania. Contractele sunt pe termen lung, minim 6 luni, cu posibilitate de prelungire. Conditii, calificari necesare: Nivel B2 de comunicare orala pentru limba germana (si certificat, daca este posibil de la Institutul Goethe, care sa ateste acest nivel de cunostiinte) si limba engleza de baza. In cazul in care candidatul , cunoaste limba germana cel putin la nivel mediu, insa nu are atestat de limba germana , nu este nicio problema. Studii finalizate in domeniul medical; Diplomele si documentele justificative sa fie traduse in limba germana si legalizate. Posibilitatea de a emigra in Germania, impreuna cu familia; Posibilitatea pentru specializare suplimentara in Germania. Persoanele care nu au inca certificatul de limba B2, pot aplica din timp pentru a avea prioritate in baza de date in momentul in care obtin si certificatul de limba necesar. Salar oferit si bonusuri: Salarul se negociaza cu angajatorul in functie de experienta si specializare. Salariile sunt intre 1800-2300 euro brut/luna la care se adauga plata orelor de noapte si a altor servicii prestate. In general angajatorul suporta drumul dus al aplicantului din Romania la locul de munca.

Cerinte

Cerinţe job -Varsta maxima de 50 de ani; aspect fizic placut si stare de sanatate buna; -Nivel B2 de comunicare orala pentru limba germana . -Studii finalizate in domeniul medical experienta de minim 2 ani. Experienta in domeniu. Persoane motivate,energice, dispuse oricand sa ajute pacientii. Fara cazier Clinic sanatos.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale