Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Acest program este gratuit pentru aplicanti! Nu exista taxe sau comision de plasare! Se cauta asistenti medicali pentru urmatoarele specializari: -asistent pe chirurgie -asistent terapie intensiva -asistent bloc operator -asistent anestezist -asistent pediatrie -ingrijitor pesoane varstnice. Varsta maxima de 50 de ani; aspect fizic placut si stare de sanatate buna; Posibilitatea de a emigra in Germania, impreuna cu familia; Posibilitatea pentru specializare suplimentara in Germania. Persoanele care nu au inca certificatul de limba B2, pot aplica din timp pentru a avea prioritate in baza de date in momentul in care obtin si certificatul de limba necesar. Salar oferit si bonusuri: Salarul se negociaza cu angajatorul in functie de experienta si specializare. Salariile sunt intre 2000-2600 euro sarlar brut/luna la care se adauga plata orelor de noapte si a altor servicii prestate. In general angajatorul suporta drumul dus al aplicantului din Romania la locul de munca.

Cerinte

Conditii, calificari necesare: Nivel B2 de comunicare orala pentru limba germana (si certificat, daca este posibil de la Institutul Goethe, care sa ateste acest nivel de cunostiinte) si limba engleza de baza; Studii finalizate in domeniul medical; Diplomele si documentele justificative sa fie traduse in limba germana si legalizate – serviciu oferit de biroul nostru de traduceri la un pret redus; Varsta maxima de 50 de ani; aspect fizic placut si stare de sanatate buna; Prioritate in selectarea personalului: Asistenti medicali tineri cu diploma experienta de minim 2 ani. Persoanele care nu au inca certificatul de limba B2, pot aplica din timp pentru a avea prioritate in baza de date in momentul in care obtin si certificatul de limba necesar