Detalii loc de munca

Descrierea jobului

RENTA CRED-H.R.AGENCY SRL recruteaza asistente medicale, inscrise la Federatia Nationala IPASVI, pentru incadrare la camine de batrani.Se incheie contract potrivit legii italiene pentru durata nedeterminata.Angajarea definitiva presupune parcurgerea unei perioade de proba de 6 luni.Se ofera cazare si masa gratuite, salariu lunar net de 800 euro.Angajatorul nu va suporta costul transportului din Romania in Italia. Programul de munca normal este de 9 ore zilnic, 6 zile pe saptamana.Programul poate suferi modificari, datorate numarului de personal sau aglomerarii azilului. In situatia in care aplicanta din Romania are experienta de munca in calitate de asistent medical, poate fi angajata si fara inscriere IPASVI, insa doar pe post de infirmiera(a se vedea anuntul ref la infirmiere).Daca exista persoane interesate de acest job, le rugam sa trimita CV inclusiv pe adresa de e-mail a firmei noastre.

Cerinte

Cerinte minimale pentru ocuparea postului: -asistente medicale inscrise IPASVI, cu experienta in domeniu -cunostinte de limba italiana-constituie avantaj -persoane apte medical pentru ocuparea unui post; -disponibilitate pentru lucru in regim de program prelungit