Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Selectam asistenti/asistente medicali/e si doctori pentru Germania. Cautam asistenti medicali pentru terapie intensiva, chirurgie, sala de operatie si infirmieri/infirmiere pentru case de batrani si spitale in Germania. Obligatoriu experienta in domeniu si cunoasterea limbii germane la nivel conversational Salariul este de 1294 € netto pt 173 de ore pe luna lucrate.Daca lucrati mai multe ore castigat mai mult Se lucreaza in schimburi ziua sau noaptea cate 12 ore,15 zile pe luna Aveti un concediu platit pe an de 24 de zile Cv-ul in limba germana minimum 3 ani de experienta ca asistent medical, Studii recunoscute: Absolvent de Facultatea 3 ani, Absolvent de colegiu sanitar 3 ani, Absolvent de Scoala postliceala cu un an echivalare . - Acte dovedidoare : Diploma de Asistent Medical Generalist + Certificat de Conformitate sau recomandare de la Ministerul Sanatatii,Certificat de Membru la OAMMR, - Cunostinte medii spre avansat de limba Germana, - Fara abateri de la lege sau sanctiuni la locul de munca

Cerinte

Perioada contractului: o permanenta – perioada cel putin 6luni de zile cu posibilitate de prelungire - Asigurari sociale, - Asigurari medicale, - Cazare asigurata de angajator contra cost(100€/luna in camera cu doua paturi) - Ore suplimentare , - Concediu platit, - Transportul dn Ro-Berlin se plateste de angajator Modelul de cv EUROPASS, DIPLOMA de ASISTENT MEDICAL In limba romana +traducere in germana si legalizare Copie Pasaport. Programare interviu pe Skype sau Yahoo mess pentru verificarea limbii germane. Copii Acte Studii 2 poze (intreg si Bust) Adeverinta Medicala (Apt Munca) Comisionul nostru de intermediere este variabil in functie de salariul pe care o sa-l aveti in Germania si se retine din primul salariu