Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se cauta infirmiere si asistente medicale pentru case de batrani si spitale din Marea Britanie. Inainte de a putea munci in Marea Britanie ca asistenta sau infirmiera, trebuie sa vi se asigure training specializat pentru a profesa, cat si cursuri de limba engleza. Toate acestea va sunt asigurate contra cost. Dupa ce finalizati aceste cursuri: • Vă vom oferi de asemenea un contract de muncă pe termen de 6-12 luni de la £ 6,15 pe oră astfel încât să puteţi îmbunătăţi abilităţile dumneavoastră de limba engleză; • Vă vom gasi apoi o destinaţie de plasare ca asistenta/infirmiera calificata şi puteţi câştiga în jur de £ 22,000 pe an; • Veţi lucra cel puţin 35 de ore pe săptămână şi dacă doriţi aveţi posibilitatea la ore suplimentare;

Cerinte

Pentru a putea intra in acest program este necesara cunoasterea limbii engleze la nivel mediu, avand posibilitatea ca in urma cursurilor de limba engleza oferite, sa va imbunatatiti nivelul de cunoastere al limbii engleze. Serviciile noastre, care includ un curs de inductie, cazare şi masă, nu vor fi platite inainte ,ci vor fi deduse din salariul dumneavoastră în tranşe egale pe săptămână de £20/30 pentru o perioadă de 50 săptămâni. Limita de varsta este de 45-50 ani

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala