Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

OFERTA DE MUNCA - ELVETIA pentru ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI Impreuna cu partenerii nostri elvetieni, recrutam, selectam si plasam personal sanitar pentru: • institutii sanitare din ELVETIA; • case private din ELVETIA. Salariul minim este de 4200 CHF (aproximativ 3475 Euro) plus sporurile legale. Cazarea se ofera contra-cost, (2-4 asistenti medicali in apartament) la un pret cuprins intre 350 si 600 CHF. Durata contractului de munca este intre 2 si 5 ani. Cerinte de formare profesionala: • asistenti medicali generalisti; • studii postliceale sau universitare. Varsta maxima la inscriere: 54 ani. Cerinte lingvistice: • limba germana Durata medie a tuturor procedurilor este de: • 2-3 luni pentru cei care cunosc limba germana la nivel B2; • 5-6 luni pentru cei care nu cunosc limba germana la nivel B2. Important: la durata medie prezentata mai sus se poate adauga durata de eliberare a documentelor de catre autoritatile competente din tara de origine si cea de adoptie. Comisionul de mediere este platit de angajator, fara afectarea salariului dvs.

Cerinte

Pentru a primi mai multe informatii si a incheia un contract de mediere, trebuie sa transmiteti prin e-mail urmatoarele documente: • un CV in limba romana; • copia cartii de identitate; • certificat sau diploma de absolvire; In termen de 48 de ore lucratoare va vom contacta si vom stabili toate detaliile. Sau va prezentati la sediul nostru cu toate actele privind formarea dv. profesionala, precum si un act de identitate. Atentie, nu uitati sa va anuntati prezentarea la sediul nostru cu 24 de ore in avans.