Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Asistente/Asistenți medicali generaliști Germania Ofertă: Salarizare : 1300-1800 euro /lună Durata: contract minim 1 an Cazare și utilități nu sunt incluse, dar la cerere, vă putem oferi consiliere gratuit. Masa asigurată în funcție de locul de muncă Responsabilități: Conținutul și caracteristicile activităților de asistent medical generalist sunt: a) determinarea nevoilor de îngrijiri generale de sănătate și furnizarea îngrijirilor generale de sănătate, de natură preventivă, curativă și de recuperare; b) administrarea tratamentului, conform prescriptiilor medicului, monitorizarea starii pacientului; c) asigurarea condițiilor igienico - sanitare generale la locul de muncă; d)asigurarea unei atmosfere plăcute, liniștitoare pentru pacienți.

Cerinte

Vârstă minima : 20 ani Diploma de Atestare Profesională Limbă germană nivel B1-B2 Experiență minimă 6-12 luni. Vă rugăm aplicați cu CV în limba germană Numai persoanele selectate vor fi contactate!