Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Institutie specializata in ingrijirea cetatenilor seniori din Germania cauta asistenti generalisti pentru un azil de batrani. Perioada contractului: 24 de luni de zile de la semnarea contractului de munca Se ofera: Salariu lunar 1700 – 2200 Euro  brut Vor exista bonusuri si sporuri in functie de schimburile lucrate (Duminica, Noaptea si Sarbatori Legale) Cazare asigurata si platita de catre angajator in primele 3 luni Ulterior, angajatorul se va implica in obtinerea unui alt loc de cazare pentru candidat. Transport: Costurile primului Transport in scopul obtineri Permisului de munca si a recunoasteri Diplomei in Germania vor fi platite de catre angajator. Masa: asigurata de angajator in primele 3 luni. Program munca: 3 schimburi; Total 39 h / saptamna 6 zile / saptamna ; 1 zi libera /saptamana

Cerinte

Limba straina: Germană: Mediu Experienta: nu este necesara. Varsta maxima: nu exista limita de varsta Limbi straine: Limba germana nivel B1 Alte cerinte: - diploma in domeniul calificarii recunoscuta in UE - obtinerea de catre candidat de la Ambasada din Romania a Certificatului de Conformitate - atestat de limbă în copie autentificată - tradus in Germana si legalizat la notar