Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Orase din Germania

Descrierea jobului - Germania

PVR cauta pentru partenerul sau, unul dintre cele mai importante concerne private de clinici si spitale din Germania, Asistenti Medicali Pediatri pentru a profesa in spitale din Germania. Selectia se va face pe baza CV-ului si a unui interviu telefonic sustinut cu reprezentantii din Germania.

Cerinte

- Experienta in domeniu medical – Pediatrie sau Neonatologie - Disponibilitate de a lucra in Germania pe termen mai indelungat - Cunoasterea limbii germane la nivel B1 Beneficii Oferite - Posibilitatea unui curs de limba germana pentru nivel B2 - Posibilitatea de specializare si perfectionare, profesand in cadrul unei clinici de renume din Germania - Stagiu de cateva zile in clinica concernului german pentru acomodarea cu sistemul medical german, inainte de semnarea contractului - Contract de munca de minimum 1 an, cu posibilitate de prelungire - Salariu conform legislatiei germane pentru gradul de specializare si de incadrare - Suport logistic pana la semnarea contractului si pana la plecarea in Germania - Suport sustinut din partea concernului german in perioada de acomodare si de instalare in Germania

Arata anuntul si prietenilor tai