Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam asistenti medicali generalisti pentru UK, inclusiv persoane ce au doar nr PRN de la NMC. Interviurile cu angajatorii sunt organizate fie fata in fata (in Romania), fie pe skype sau telefonic. Persoanele care inca nu au aplicat la NMC pentru inregistrare o pot face, angajatorii accepta si persoane cu numar provizoriu PRN pe care le plateste la rata de asistent cu PIN. Salarizarea este intre 10.95 si 16.15 lire pe ora. Locurile vacante sunt pe intreg teritoriul UK si includ: Portsmouth, Southampton, Londra, Winchester, Belfast, East Midlands. Unele joburi sunt permanente (locul de munca se desfasoara intr-un singur care home) iar altele sunt temporare (angajare facuta de o agentie de staffing ce inchiriaza personalul) Beneficiile includ: bilet de avion asigurat de angajator, un avans de 300 - 500 lire la sosirea in UK si cazare gratuit pentru prima luna (pentru majoritatea ofertelor). Angajatorii isi asteapta viitorii angajati la sosirea in aeroport in UK. Este furnizata pentru fiecare persoana o lista cu posibile intrebari la interviu si se ofera ghidare pentru ca interviul sa fie cat mai usor. Cuplurile si grupurile de asistenti sunt binevenite. Toate posturile sunt fara comision, fara taxe.

Cerinte

Inregistrare la NMC Engleza - cel putin nivel intermediar Experienta - cel putin 6 luni (voluntariatul este acceptat ca experienta atata timp cat este realizat dupa absolvirea postlicealei/facultatii) Fara antecedente penale