Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Assistance and Care for Senior SRL, societate de drept român, recrutează pentru centre de geriatrie situate în Belgia asistenţi medicali motivaţi pentru misiuni de lungă durată pentru regiunea francofonă. Profil: - diplomă de calificare asistent medical (studii postliceale de 3 ani sau studii superioare) - certificat de conformitate/recomandare eliberat/ă de Ministerul Sănătăţii din România - cunostinţe de limba franceză sau flamandă (nivel minim solicitat B1) Misiuni : case de odihnă, case de odihnă şi îngrijiri, centre de psihiatrie Descrierea sarcinilor : îngrijiri de igienă, toalete, pregătirea şi distribuirea medicamentelor, schimbarea pansamentelor, schimbarea scutecelor, alimentaţie, injecţii, recoltări biologice, sonde urinare, sonde gastrice, perfuzii. *(pentru a consulta responsabilităţile unui asistent medical într-o casă de odihnă şi îngrijiri din Belgia, accesaţi site-ul nostru). ATENŢIE : ASISTENTUL MEDICAL ESTE PRIMUL CONTACT CU MEDICII ŞI FAMILIILE REZIDENŢILOR, ESTE IMPERATIV CA ACEŞTIA SĂ SE POATĂ EXPRIMA ÎN LIMBA FRANCEZĂ !!! Procedură de selecţie : - evaluarea nivelului de limba franceză (nivel minim solicitat B1) - evaluarea competenţelor profesionale - evaluarea motivaţiei Oferim : - demersurile pentru dosarul administrativ - contract pe durată nedeterminată - salariu net garantat 1500 euro + sporuri (weekend, zile de sărbătoare, ture de noapte) - al 13-lea salariu - alocaţii familiale - numeroase avantaje extralegale Pentru a aplica, aşteptăm CV-ul dumneavoastră în limba franceză sau flamandă la adresa de e-mail a firmei. Pentru mai multe informaţii vă invităm să vizitaţi site-ul nostru.

Cerinte

Profil: - diplomă de calificare asistent medical (studii postliceale de 3 ani sau studii superioare) - certificat de conformitate/recomandare eliberat/ă de Ministerul Sănătăţii din România - cunostinţe de limba franceză sau flamandă (nivel minim solicitat B1)