Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Asistenti medicali generalisti aveti posibilitatea de a profesa meseria in care v-ati pregatit in centre de ingrijire medicala si ingrijire la domiciliu din Belgia.Posturile disponibile sunt pentru partea Flamanda a Belgiei si sunt posturi pe perioda lunga. Cursurile de limba flamanda sunt gratuite si se vor desfasura astfel:3 luni curs ONLINE in Romania pentru a obtine un nivel de incepator spre mediu inainte de plecarea in Belgia, si inca 3 luni de curs in Belgia pentru perfectionarea limbii si inceperea unui job part time timp de 2 luni. Dupa indeplinirea celor 2 luni(cu cazare si mancare asigurata) in Belgia, se trece pe norma intreaga respectiv salarizare intreaga(2040 euro brut).Dupa cele 2 luni de curs chiria se va plati 60 euro/saptamana cu toate cheltuielile incluse. Persoane active,care au experienta sau pregatire in domeniul medical. Cunostintele de limba franceza si engleza constituie un avantaj. SALARIZAREA va fii pe masura pregatirii si eforturilor depuse, indentica cu cea a cadrelor medicale belgiene(2040 euro brut) Contracte de munca de lunga durata, inscrise la Oficiul de munca Belgian+prime de vancanta.

Cerinte

Nivel de studii: Facultate (Diploma de Asistent Generalist) sau Postliceal dupa 2007.Cunostintele de limba franceza si engleza constituie un avantaj.Permis de conducere cat B (pentru posturi de ingrijire la domiciliu) Detinerea unui Certificat de Conformitate de la Ministerul Sanatatii Romane este un criteriu obligatoriu.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate