Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pozitia: Asistenti medicali generalisti cu PIN Salarizare: 9 lire/ora Ore lucrate: minim 35 ore/saptamana Cazare se asigura contra cost: 250-300 lire/luna In momentul in care ajungeti in UK, veti fi cazat/a la un hotel din leeds pana la inceperea lucrului pt cursul de limba engleza/inductie. Cazarea si masa pana la inceperea lucrului va sunt asigurate de agentia din UK. Agentia din UK asigura: Vă vom oferi curs de Inductie standard de îngrijire: CSI standarde - Sănătate şi siguranţă - Evaluarea riscurilor - Teoria in deplasare şi manipulare - Practică în mutare şi manipulare - Evaluare în deplasare şi manipulare - Conştientizarea de prim ajutor - Administraţia de medicamente - COSHH - Controlul infecţiei - Igiena mâinilor - Training de incendiu (inclusiv exerciţiile) - Nutriţie şi dietă - Igiena alimentară Este obligatoriu prin lege conform standardelor britanice deşi aceasta este o parte din educaţie şi practică. După finalizarea cu succes a cursului vă vom emite certificatul de calificare. • Vom oferii (o dată) uniformă pentru muncă (aceasta exclude încălţămintea); • Vom aplica pentru un cazier judiciar valabil în Marea Britanie (POVA / CRB); • Vă vom înregistra cu NMC (Consiliul de Nursing si Urbanism) pentru a obţine un act în Marea Britanie; • Vă vom ajuta să găsiţi cazare permanentă; • Vă vom ajuta să deschideţi un cont bancar în Marea Britanie; • Vă vom ajuta să obţineţi un număr de asigurare naţională; • Vă vom înregistra ca self-employed; • Vom oferii asigurare medicală; • Vă vom oferi de asemenea un contract de muncă pe termen de 6-12 luni de la £ 6,50 pe oră astfel încât să puteţi îmbunătăţi abilităţile dumneavoastră de limba engleză; • Vă vom gasi apoi o destinaţie de plasare ca RGN calificat şi puteţi câştiga în jur de £ 22,000 pe an; Se retine din salar intre 20-30 lire/saptamana timp de 50 de saptamani din mometul in care incepeti sa lucrati.

Cerinte

Comisioane: 100 lei-taxa interviu(are loc interviul cu agentia partenera din UK) 150 euro-Taxa plasare(se achita la semnarea contractului de mediere)

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala