Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Acum aveti oportunitatea de a trai experienta unui schimb cultural, de a cunoaste cultura si civilizatia britanica si pentru a va perfectiona cunostintele de limba engleza. Programul nostru va ofera oportunitatea de a petrece un an in UK, alaturi de o familie gazda si de copiii lor. Programul "Au Pair" este un program al Uniunii Europene. Termenul "au pair" deriva din limba franceza si inseamna "egal cu" sau "in termeni de egalitate" ceea ce subliniaza faptul ca un au-pair este considerat un membru de familie, cu drepturi si indatoriri egale cu ceilalti membrii de familie. Au Pair este un program de schimb intercultural care se adreseaza tinerilor care doresc sa beneficieze de o sansa unica, de a se integra intr-o familie gazda de a invata despre viata de zi cu zi din aceasta tara si de a-si perfectiona nivelul de limba straina prin participarea la cursuri universitare de limba. Au Pair trebuie sa ajute familia gazda in munca usoara in casa si ingrijire copii 25 - 35 de ore/saptamana, avand indatoriri similare celor unui frate mai mare al copiilor familiei gazda. Au Pair NU este un angajat, deci nu va fi tratat ca atare, ci va fi tratat ca un membru al familiei gazda. Astfel, vei fi invitat in casa unor cetateni europeni, ca membru de familie pentru o perioada de 6, 9, 12, 24 luni. Oferta / Beneficii : Salizarea oferita difera mult in functie de numarul de ore lucrate si sarcinile pe care le veti efectua in cadrul familiei. Acestea pot varia intre 350 si 1000 de euro net pe luna, in conditiile in care aveti asigurata gratuit, cazarea si masa. Toate conditiile salariale vor si specificate in scrisoarea de angajare (Invitation Letter) primita de la familie, inainte de plecare din tara!

Cerinte

Cerinte : Varsta maxima acceptata este de 26 ani (inclusiv) Limba engleza la nivel cel putin conversational deoarece va trebui sa sustineti un interviu telefonic in limba engleza cu familia selectata inainte de plecare si emitere a Invitation Letter. Documente necesare ( pentru lista detaliata cu documente click AICI): - Childcare Reference - Dear family Letter - Character Reference - Copie Buletin / Pasaport - Copie Permis de conducere (este recomandat sa aveti) - Formularul Work Experience pentru Au Pair (solicitati-l pe email) - Adeverinta Medicala (Tradusa si Legalizata in Engleza) - Cazierul judiaciar (Tradus si Legalizat in Engleza) - Copii a ultimelor acte de studii (Traduse si Legalizate in Engleza) - Copii dupa calificari cum ar fi cursuri de prim ajutor sau de ingrijirea copilului - 2 poze tip buletin