Detalii loc de munca

Descrierea jobului

ÎN CE CONSTĂ ACTIVITATEA UNUI AU-PAIR? - îngrijirea copiilor familiei gazdă timp de 45 ore pe săptămână; - în acest timp va avea grijă să fie asigurate: hrănirea, baia, joaca cu copiii, supravegherea somnului acestora, transportul copiilor spre şcoală şi spre casă; - menaj uşor; - păstrarea curăţeniei în ceea ce privesc locurile din casă frecventate de aceasta şi de copii; - însoţească familiei în timpul vacanţei acesteia- in unele cazuri - cheltuielile personale, telefoanele la distanţe mari sunt suportate de aplicanta - se aşteptă din partea aplicantei să fie politicoasă, să ajute familia şi să-şi îndeplinească cu seriozitate responsabilităţile; - în cazuri extreme de neînţelegeri dintre au pair şi familie, agenţia din SUA va căuta o alta familie potrivită pentru aplicanta; schimbarea familiei nu se realizează în prima lună sau în ultimele 3 luni ale contractului; - dacă neînţelegerile sunt datorate aplicantei, aceasta nu va beneficia de bonusul de „buna purtare”, se va întrerupe contractul, fiind obligată să suporte cheltuielile de transport spre casă; Consilierul este cel care va decide vina vreuneia dintre părţi-familie sau fată. - in afara orelor de program aplicanta poate avea propria viata personala Beneficii: - cazare, masă, asigurarea medicală gratuite - bani de buzunar 195-250 USD/săpt.; - 500-1000 USD – bursa de studiu pe perioada contractului - 4 zile curs de orientare langa New York - 2 saptamani concediu de odihna platit - a 13-a luna pentru calatorii - bilet de avion dus-intors - drumul de la NY la familia gazda - vizaJ1 de America pe o perioada de 13 luni cu posibilitatea extinderii pe inca un an - un consilier care va contacta aplicanta în 48 de ore de la sosirea la familia gazdă, o va îndruma asupra obligaţiilor pe care le are atât ea cât şi familia gazdă. De asemenea, acesta va organiza diverse întruniri între fetele AU-PAIR, şi o va sfatui pe aplicanta să aleaga cursurile potrivite. În cazul în care aceasta are diverse întrebări sau nemulţumiri se va adresa tot consilierului, acesta asigurându-i ajutorul necesar. - accesul gratuit la un număr de telefon de urgenţă disponibil 24 de ore din 24 - bonus de 200 USD pentru terminarea contractului in bune conditii - reduceri de pret la excursii organizate de catre firma pe teritoriul SUA

Cerinte

18-26 ani, necăsătorită ,fără copii, nici divortata 12 clase terminate limba engleză- nivel intermediar – conversatie permis de conducere experienţă cu copiii cazier curat; să nu mai fi participat intr-un program au pair în SUA să nu aibă refuz de viză pentru SUA în ultimele 6 luni fără interdicţii pe paşaport