Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Alaturate miilor de tineri din intreaga lume si experimenteaza cultura Americana traind intr- o familie Americana si avand grija de copiilor, fiind platit pentru aceste servicii. Fiind un program de schimb cultural iti ofera posibilitatea sa studiezi la unul dintre colegiile /universitatiile americane – studiile fiind platite de catre familia gazda. Programul Au Pair iti ofera posibilitatea a cunoaste oameni noi, de a-ti face prieteni noi, dar si de a calatori si explora noua ta tara gazda. Fiind Au Pair in SUA vei fii intergrat in comunitatea si cultura Americana, fapt ce iti va da posibilitatea sa iti imbunatatesti engleza; zicala poti afirma ca sti o limba straina doar atunci cand vei visa si vei gandi in acea limba va deveni cu certitudine realitate pentru tine. Marele avantaj al programului este faptul ca vei putea impartasii cu noua ta familie Americana cultura si traditiile tarii tale, experinta ce va marca pozitiv viata ta, a familie gazda cat si a copiiilor lor. Un Au Pair primeste: * un training in primele zile la sosirea in SUA, training ce are ca scop, adaptarea ta cat mai rapida la societatea Americana; * vei fi platit saptamanal cu 139.05 $; * 500 $ bani pentru a-ti plati cursurile la unul dintre colegile/universitatile americane; * masa si cazare gratuita; * asigurare medicala gratuita; * 2 saptamani de vacanta platita; * bilet de avion dus intors gratuit. Indatoririle unui Au Pair * Au Pair-ul va trebui sa aiba grija de copiii familiei americane 45 ore pe saptamana ( Toate sarcinile au ca scop strict ingrijirea copiiilor – nu se va cere nici un alt timp de munca in gospodarie.)

Cerinte

Pentru a fi Au Pair trebuie sa: * ai intre 18-26 ani; * ai liceul absolvit; * ai permis de conducere; * vorbesti engleza la un nivel intermediar; * fi deschisa spre nou; * fi gata sa experimentezi stilul de viata American.