Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Beneficiile tale ca au pair: - Masa si cazara gratuite (asigurate de catre familia gazda); - Primesti intre 75-100 £/saptamana ca bani de buzunar (puteti castiga mai mult daca lucrati mai multe ore pt familie); - 2 zile libere/saptamana si 1 weekend liber/luna; - 1 sptamana de concediu la 6 luni lucrate; - Ai posibilitatea de a studia cursuri de straina; - Poti sta in Anglia intre 6 luni si 24 luni; Indatoriri fata de familia-gazda: - Timp de lucru intre 25-35 ore/saptamana; - Supravegherea copiilor; - Ajutor in gospodarie; - Baby-sitting de 2 ori pe saptamana; - Supravegherea animalelor de casa.

Cerinte

Conditii de participare: - Varsta cuprinsa intre18 ani – 27 ani; - Sa nu fii casatorit/a, sa nu ai copii sau persoane în întretinere; - Sa cunosti la un nivel cel putin intermediar limba tarii pentru care aplici; - Sa ai studii medii sau superioare (cel putin diploma de bacalaureat); - sa nu fi fost au pair in tara respectiva, cumulat mai mult de 2 ani; - sa iubesti copiii, sa fii o persoana comunicativa, sociabila (experienta in lucrul cu copiii este considerat un plus); - cazier curat; - permis categoria B (constituie avantaj).

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala