Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

La acest program se aplica promotia: "Plec acum, platesc din primul salariu" Familie din UK selecteaza o persoana care sa stie italiana pentru ingrijirea unui copil. Responsabilitati: ·Ingrijirea copiilor familiei ·Baby sitting ·Menaj usor in casa Program de lucru: 5 - 8 ore/zi; 6 zile /saptamana Durata contractului de angajare: 12 luni cu posibilitate de prelungire SE OFERA: ·Salariu: 100 - 150 £ / sapt ·1-2 zile libere/sapt ·Concediu platit 2 sapt / an

Cerinte

- se cere limba italiana si engleza la nivel mediu. - persoana trebuie sa fie muncitoare, sa se poarte bine cu familia si sa dea dovada de profesionalism si loialitate. ACTE NECESARE PENTRU DOSAR: -2 poze tip pasaport cu zambet si cateva poze cu copii (fond deschis) -2 referinte in limba engleza (una de ingrijire a copiilor – > 2 ani experienta ingrijire, una despre personalitatea aplicantului – de la angajator sau scoala), redactate la calculator si semnate. -Scrisoare “Dear Family” redactata la calculator si semnata -Adeverinta medicala de la medicul de familie - clinic sanatos -Cazier judiciar -Copie - diplome de studii (ex: bacalaureat) -Copie – pasaport (valabil minim 1 an) -Copie - buletin/carte identitate -Copie - carnet de conducere auto (daca exista) COSTUL PROGRAMULUI: Tarif de procesare a dosarului : 360 lei – se plateste la inscriere. Taxa de mediere - 400 EURO – se plateste dupa primul castig, insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni de plata de mai jos: - 300 Euro (beneficiind astfel de o reducere de 25%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de munca cu angajatorul, inainte de plecarea din tara. sau - 250 Euro (beneficiind astfel de o reducere de 37,5%), daca aleg sa plateasca la inscriere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program. +Taxa plasament: 300 Euro (platibili la partenerul din Italia, in momentul in care ajungeti in ITALIA). - Biletul de avion