Detalii loc de munca

Descrierea jobului

-Face bobinaj motoare electrice pe curent continuu si alternativ, sincrone si asincrone; -Lucreaza cu motoare cu inductie de sarma de pana la 700 kw sau chiar mai mult; -Formeaza sine de cupru, bare de cupru; -Bobinare si debobinare motoare; -Face sudura TIG si cositorire; -Face mecanica pentru motoarele electrice; -Demonteaza rulmentii, reasambleaza si testeaza inlocuirile facute; -Lucreaza dupa desen tehnic.

Cerinte

-Sa aiba minim 5 ani experienta in bobinaj motoare curent continuu; -Sa cunosca motoarele cu inductie de sarma de pana la 700 kw sau mai mult; -Sa aiba cunostinte despre inductori : inductor mobil si inductor fix, inductie de sarma rotunda si plata de cupru; -Sa formeze sine de cupru, bare de cupru; -Sa aiba cunostintre de sudura TIG si cositorire; -Sa aiba cunostinte de mecanica pentru motoarele electrice; -Sa vorbeasca limba franceza la nivel mediu-avansat.