Detalii loc de munca

Descrierea jobului

EBC Interim recruteaza o echipa de 8 bobinatori pentru o companie mare, producatoare de masini electrice rotative. Posturile constau in: - producerea componentelor pentru generatoare - respectiv confectionare de bare stator; Candidatul trebuie sa cunoasca cel putin: - sa citeasca un desen tehnic; - sa masoare cu sublerul; Se lucreaza in doua schimburi; Salariul net este de 1420 RON; Data de inceput: 1 august 2012; Durata misiunii: 8 - 12 luni; Locul misiunii: Sos. Berceni.

Cerinte

Sa execute activitati de: - Bobinare statoare si rotoare de generatoare de mare putere - Confectionare, reconditionare bobine statorice si rotorice pentru masini electrice rotative - Reparatia partilor electrice ale masini electrice rotative - Asistenta tehnica pe durata executiei Iucrarilor de montaj si punere in functiune a generatoarelor si motoarelor electrice - Brazari de piese componente - Utilizarea si manevrarea instalatiilor care deservesc fabricatia de componente motoare si generatoare.