Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Domeniu: Îngrijire copii Punctul de lucru: Anglia - Londra si Manchester Timp de lucru: 8 ore / zi 35-50 ore pe săptămână în perioada școlii, 50-60 de ore pe săptămână în timpul vacanțelor Perioada contractului: Inceput de lucru: imediat Acomodare: Cazarea este asigurată gratis în casa familiei pentru care se lucrează

Cerinte

Obligatii principale: Îngrijirea copiilor cînd părinții nu sunt acasă, pregătirea meselor pentru copii, ducerea și aducerea lor la școală, deplasarea cu familia când aceasta pleacă în vacanță sau călătorește Asteptari de la candidat: Formare: - Diplomă într-un domeniu legat de educarea copiilor este apreciată și/sau un certificat de prim ajutor sau de îngrijire a copiilor Experienta profesionala: Cunostinte de limbi straine - engleza nivel conversational Cerinte calificari si indemanari: - Abilitatea de a lucra bine cu copii și răbdare Trasaturi caracteriale: - Atitudine pozitiva, incredere, constiincioasa Nivelul compensarii: - Între 150-300 de lire pe săptămână în funcție de numărul de ore lucrate Informatii privind dreptul la servicii sociale - Asigurate de angajator Acomodari suplimentare: - Mesele vor fi oferite gratis de familia gazdă iar toate costurile de călătorie (masă, cazare) când familia gazdă merge în vacanță sunt acoperite de către aceasta Instructaj: - Training asigurat Informatii suplimentare: - Candidata trebuie să fie o persoană socială, sănătoasă între 20 și 60 de ani, sociabilă și capabilă să aprecieze schimbul de cultură ce apare locuind cu o familie gazdă