Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Programul este dedicat tinerelor cu varsta pana in 26 de ani care doresc sa experimenteze viata de familie in stil American. Au Pair-ul trebuie sa asigure pana la 45 de ore pe saptamana pentru ingrijirea copiilor, maxim 10 ore pe zi, maxim 5 zile jumate pe saptamana. Raspunderile Au Pair-ului sunt concentrate in jurul copiilor. Beneficii: - plata neta, SAPTAMANALA de MINIM $195.65 si bonus daca aveti experienta cu copiii sub 2 ani - 2 saptamani de concediu, platite, si un weekend intreg liber pe luna - 500 USD pentru studii - o camera privata si toate 3 mesele incluse (te-ar fi costat in jur de 700 USD/ luna) - asigurare medicala pe perioada sederii (valoare de 50 USD/ luna) bilet de avion international PLATIT DUS- INTORS (valoare de 600- 800 USD) - transport local, pe teritoriul SUA PLATIT (valoare 200 USD) - 4 NOPTI de cazare la sosire in SUA si PREGATIRE in vederea ingrijirii copilului INCLUSE (valoare de 800 USD+ pregatirea) - activitati sociale si culturale regulate, impreuna cu alti Au Pair - suport local de la o echipa cu experienta in domeniu - telefon de urgenta gratuit

Cerinte

Eligibilitate: - varsta cuprinsa intre 18- 26 de ani - absolvent cel putin de liceu sau colegiu national, dar ar fi de preferat sa aveti si studii post liceale sau universitare - nivelul de cunostinte de limba Engleza trebuie sa fie suficient de ridicat pentru a nu intampina probleme pe perioada sederii sau in timpul studiilor - experienta in ingrijirea copiilor *1); pentru copiii sugari se cere minim 200 de ore de experienta practica - fara antecedente penale - posesor al carnetului de conducere