Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Beneficiile pe care le are un Nanny/babysitter/au pair in America: - salariu 800 dolari / luna-aproximativ 10.200$net/an - 500 dolari bonus pentru cursuri de calificare pentru acumularea a 6 credite universitare in institutii de invatamant din SUA - masa si cazare gratuita asigurate de familia americana - asigurare medicala gratuita pentru 12 luni de contract - bilet de avion dus intors gratuit - 1, 5 zile libere/saptamana - 2 saptamani vacanta remunerata cu 420 dolari - o viza legala J1 student exchange pe 1 sau 2 ani - acces gratuit 24/24 la un numar de urgenta al companiei sponsor Au pair din SUA - 3 zile training in New York la solicitarea familiei gazda - programul Au pair este un program de schimb cultural si educational sustinut de guvernul SUA.

Cerinte

- minim liceul absolvit - permis de conducere - varsta 18-26 de ani,celibatara - nivel mediu de limba engleza - un minim de experienta in ingrijirea copiilor ca si voluntara cel putin