Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea postului: Acest post este o substituire, din 12.12.2013 pana in 09.01.2014, dupa terminarea caruia badanta va primi gratuit un post fix. De asistat o batrana de 90 ani, care locuieste singura, robusta, se sprijina putin, e diabetica cu insulina, are are o dementa senila, uneori e confuza, uneori e nervoasa, uita lucruri. Se odihneste noaptea. Trebuie mutata din pat in scaunul cu rotile si invers. Are sonda urinara. Merge la baie pentru restul nevoilor fiziologice si vine spalata in baie. Nu poarta scutec. Batrana mananca de toate. Batranei nu-i place sa fie contrariata. Badanta doarme in camera cu batrana, intr-un pat separat. Salariul net este 650 euro/luna. Libere: joia dupa-masa si duminica, sau platite in plus daca se lucreaza la solicitarea familiei.

Cerinte

Cerinte: Femeie care are experienta in ingrijirea batranilor, care vorbeste italiana, care e robusta si care stie sa gateasca mancare italiana. Acceptam candidate din toata tara.