Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea postului: Acest post este o substituire, din 26.12.2013 pana in 11.01.2014, dupa terminarea careia badanta va primi gratuit un post fix. De asistat o batrana de 95 ani, care merge putin, mereu sustinuta de catre badanta. Este robusta, are ceva probleme cu auzul, are o usoara dementa senila, uneori e nervoasa. Noaptea se odihneste. Trebuie mutata ziua de pe pat pe scaunul cu rotile. Poarta scutec. Igiena personala vine facuta in baie. Batrana ia medicamente. Badanta doarme in aceeasi camera cu batrana, intr-un pat separat. Salariul net lunar este 600 euro. Libere: joia dupa-masa si duminica, sau platite in plus daca se lucreaza la solicitarea familiei (familia are disponibilitate sa solicitae badantei sa lucreze in timpul liber, deci se pot castiga mai multi bani peste salariu)

Cerinte

Cerinte: Femeie care sa aiba ceva experienta in ingrijirea batranilor, sa vorbeasca italiana suficient, sa fie robusta, sa fie rabdatoare. Acceptam candidate din toata tara.