Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea postului: Acest post este o substituire, din 16.12.2013 pana in 05.01.2014, la terminarea careia badanta va primi gratuit un post fix. De asistat o batrana de 89 ani, semilucida, merge insotita de badanta. Noaptea se odihneste. Ia medicamente. Uneori poate fi nervoasa. Badanta trebuie sa o ajute la igiena personala si la imbracat, trebuie sa gestioneze casa, sa gateasca, sa se ocupe de curatenia casei.Batrana nu poarta scutec, ci merge la baie. Noaptea se trezeste cam de 2 ori sa mearga la toaleta. Badanta are camera personala. Salariul net este 650 euro. Libere: joia dupa-masa si duminica, sau platite in plus fata de salariu, cand se lucreaza la solicitarea familiei (la acest post exista disponibilitate din partea familiei sa solicite badantei sa lucreze suplimentar, deci se pot castiga mai multi bani decat salariul de baza)

Cerinte

Cerinte: Femeie cu experienta in ingrijirea batranilor, care vorbeste italiana, care stie sa gateasca mancare italiana, care sa fie corecta si curata. Acceptam candidate din toata tara.