Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea postului: Acest post incepe din 10 decembrie 2013 (plecarea inspre Italia va fi in 7-8 decembrie) De asistat o batrana lucida, aflata la pat, cu scutec. Are 75 kg, urmeaza o dieta pentru a slabi. Se sprijina putin. Ziua vine mutata in scaunul cu rotile. Batrana se odihneste dar de 2 ori pe noapte badanta trebuie sa controleze batrana. Batrana este diabetica cu insulina. Badanta trebuie sa-i faca igiena personala, sa o imbrace, sa-i masoare glicemia, sa ii faca insulina. Batrana locuieste cu sotul ei, care este autonom si care ajuta badanta. Badanta mai trebuie si sa gestioneze casa, sa gateasca si sa se ocupe de curatenia casei. Salariul net este 750 euro. Liber: 3 duminici si 3 joi dupa-masa pe luna (sau platite in plus daca se lucreaza la solicitarea familiei).

Cerinte

Cerinte: Femeie cu experienta la ingrijire batrani, care sa vorbeasca italiana, sa fie robusta, fara probleme la coloana, amabila, rabdatoare. Acceptam candidate din toata tara.