Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea postului: Acest post este o substituire, din 12.12.2013 pana in 29.12.2013, dupa terminarea caruia badanta va primi gratuit un post fix. De asistat o batrana de 97 ani, aflata la pat (are pat de spital), cu scutec si cu sonda urinara. Este lucida si foarte linistita, iar noaptea doarme. Are de luat medicamente. Mananca mancarea pasata si badanta trebuie sa o hraneasca. Uneori badanta este ajutata de cate o ruda a batranei, pentru a-i face acesteia igiena personala. Badanta trebuie sa fie atenta pentru ca batrana are o piele sensibila si fiind si mereu la pat, poate sa faca plagi. Badanta trebuie sa gestioneze casa, sa gateasca si sa se ocupe de curatenia casei. Badanta doarme in camera cu batrana intr-un pat separat. Liber: 2-3 ore pe zi. Salariul net este 775 euro.

Cerinte

Cerinte: Femeie care sa aiba experienta la ingrijirea batranilor, care vorbeste italiana, sa fie foarte rabdatoare si amabila. Acceptam candidate din toata tara.