Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descriere post: Acest post este o substituire de 3 luni, din 11 decembrie 2013 pana in 11 martie 2013, la terminarea careia badanta primeste gratuit un alt loc de munca. Acest post este potrivit si pentru o persoana care doreste sa stea doar 3 luni in Italia. De asistat o batrana de 75 ani, cu dementa senila, slaba (60 kg), este la pat, are scutec, se sprijina putin cu bratele, vine mutata din pat pe scaunul cu rotile si invers. Este diabetica cu insulina. Doarme noaptea. Manaca de toate. Nu agreeaza prea tare sa fie spalata. Are caracter dificil (nu ii place sa fie contrariata, poate fi nervoasa uneori si atunci mai vorbeste urat, este capricioasa). Batrana fiind diabetica, badanta trebuie sa fie atenta la alimentatia batranei, trebuie sa-i masoare glicemia si sa-i faca insulina, se se ocupe de igiena personala a batranei, sa gestioneze casa, sa gateasca, sa se ocupe de curatenie. Batrana locuieste singura intr-o casa destul de spatioasa. Badanta are camera personala. Salariul net fix este 750 euro + cel putin 240 euro/luna pentru liberele lucrate. Liber: joia dupa-masa si duminica - dar familia solicita ca badanta sa le lucreze si va fi platita cu 40 euro/fiecare duminica lucrata si 20 euro/fiecare joi dupa-masa lucrata.

Cerinte

Cerinte: Femeie care sa aiba experienta in ingrijirea batranilor, care vorbeste italiana, care e rabdatoare si curata. Acceptam candidate din toata tara.