Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Acest post este o substituire din 15 decembrie 2013 pana la 20 ianuarie 2014 (plecarea inspre Italia va fi in 10-11 decembrie) De asistat o batrana de 80 ani, lucida, vorbeste bine, merge incet, mereu insotita de badanta, pentru ca singura nu poate. Are 95 kg, este diabetica cu insulina. Noaptea se odihneste. Poarta scutec dar pentru lipsa mare merge la baie. I se mai intampla sa se trezeasca noaptea pentru a merge la baie iar badanta trebuie sa o insoteasca. Batrana face dus de 3 ori pe saptamana. Se doarme in camera cu batrana, intr-un pat separat. In casa cu batrana locuieste un fiu al ei, autonom, in varsta de 52 ani. Salariul este 650 euro net/luna. Libere: joia dupa-masa si duminica, sau platite in plus daca se lucreaza la solicitarea/cu acceptul familiei.

Cerinte

O femeie chiar si mai in varsta, peste 55 ani, care sa aiba experienta cu batranii, care sa inteleaga bine italiana si care sa si vorbeasca la nivel incepator. Acceptam candidate din toata tara.