Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descriere post: Acest post este o substituire 13.12.2013 pana la 15.01.2014, dupa terminarea caruia badanta va primi gratuit un post fix De asistat o batrana de 90 ani, care locuieste singura, care merge incet, insotita. Merge cu cadrul, iar cand merge la plimbare foloseste scaunul cu rotile. Mananca de toate si mananca singura. Batrana are dementa senila, e uneori confuza, uita lucruri, uneori urla, uneori poate fi nervoasa. Batrana e diabetica dar ia pastile, nu foloseste insulina. Batrana vina ajutata la igiena personala (vine spalata in baie) si ajutata la imbracat. Batrana trebuie ajutata sa se ridice din pat. Badanta are camera personala. Salariul net este 700 euro/luna. Libere: joia dupa-masa si duminica, sau platite in plus daca se lucreaza la solicitarea familiei (familia are mare disponibilitate sa solicite badantei sa lucreze in timpul liber).

Cerinte

Cerinte: O femeie care sa aiba experienta in ingrijirea batranilor, sa vorbeasca italiana, sa fie amabila, sa aiba in jur de 50-55 ani. Acceptam candidate din toata tara.