Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea postului: Acest post incepe din 12 decembrie 2013 (plecarea inspre Italia va fi in 10-11 decembrie) De asistat 2 soti. Batrana, are 82 ani, sufera de Alzheimer, pentru care are de urmat o terapie medicamentoasa. Merge singura si mananca singura (mananca de toate). Merge la baie si trebuie insotita de badanta pentru ca vine ajutata sa se spele si sa se imbrace. Uneori e linistita, alteori e nervoasa. Se mai trezeste noaptea pentru a merge la baie. Batranul are 84 ani, are o dementa senila (ceea ce e normal la aceasta varsta), uita lucruri si repeta mereu aceleasi lucruri. Merge singur la baie dar trebuie supravegheat pentru ca se murdareste. Nu vrea sa poarte scutec, iar noaptea face pe el si trebuie spalat si schimbat. Badanta trebuie sa gestioneze casa, sa gateasca, sa se ocupe de curatenie. Badanta are camera personala. Salariul net lunar este 700 euro+30 euro/fiecare duminica lucrata (se lucreaza toate duminicile, deci salariul ajunge la cel putin 820 euro/luna). Libere: 2-3 ore in fiecare zi +joia dupa-masa, sau, daca badanta lucreaza, la solicitarea familiei, va fi platita cu 20 euro/fiecare joi dupa-masa lucrata.

Cerinte

Cerinte: O femeie cu experienta la ingrijirea batranilor, care cunoaste limba italiana, care stie sa gateasca mancare italiana, foarte rabdatoare. Acceptam candidate din toata tara.