Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea postului: Acest post este o substituire, din 18.12.2013 pana in 23.01.2014, dupa terminarea careia badanta va primi gratuit un post fix. Plecarea inspre Italia - 15-16 decembrie 2013. De asistat o batrana de 84 ani, cu dementa senila avansata, sta la pat (e aproape o leguma), e foarte linistita si se odihneste noaptea. Mananca mancarea pasata iar badanta trebuie sa o hraneasca. Poarta scutec. Din cauza faptului ca e tinuta la pat a facut plagi. Acestea sunt ingrijite de catre fiica ei. Fiica batranei ajuta mereu badanta la igiena personala a batranei. Badanta trebuie sa-i dea medicamentele batranei, sa gestioneze casa, sa gateasca, sa se ocupe de curatenia casei. Salariul net lunar 650 euro. Libere: joia dupa-masa si duminica, sau platite in plus fata de salariu daca se lucreaza la solicitarea familiei.

Cerinte

Cerinte: Femeie care are experienta in ingrijirea batranilor, care vorbeste italiana, care este nefumatoare, care este curata, vesela si cu initiativa. Acceptam candidate din toata tara.