Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Perioada contractuală: 3-6-12 luni Data de începere: în cele mai multe cazuri, plecările sunt imediate. Salarizare: minimum £5.93/oră, conform standardelor UK. Cazare: Va fi asigurată de către către agenţia parteneră din UK, contra cost. Plata se va face în avans, iar candidatului i se va oferi posibilitatea de a efectua singur plata; Este necesar ca fiecare candidat să aibă cel puţin £120 pentru cazare. Masa: asigurată de către candidat, insa exista posibilitatea sa fie asigurata de angajator in unele situatii. Orar: variază în funcţie de nevoile de moment ale angajatorilor, în medie 40 de ore+/săptămână Transport: asigurat de către candidat Asigurări sociale şi medicale: nu sunt asigurate în cazul în care aplicanţii vor fi self employed; În cazul în care aplicantul nu va fi self employed, acesta va beneficia de asigurare socială, cum este concediul plătit, concediul medical plătit etc. (asigurarea medicală va fi suportată de către aplicanţi) Documente necesare: copie paşaport, copie CI, CV (semnat), alte documente venite din partea agenţiei partenere din UK pentru fiecare aplicant în parte, precum Termeni şi Condiţii Permis de muncă: Yellow Card (sub vocaţionalul NVQ National Vocation Qualification – Calificare la Locul de Muncă) sau/şi self employed, în funcţie de locaţie/angajator Costuri: O primă parte a taxei de program se va face în ţară înaintea plecării. Restul se va plăti în rate din salarii, pe durata a 6-12 luni, ratele fiind stabilite ulterior în funcţie de costurile exacte de program şi de rata ce va fi achitată la plecarea din ţară. Costurile aferente programului: - 1050 Lire este costul total al programului - Înainte de plecarea din ţară se vor achita 500 de Lire + TVA, restul de 550 fiind ulterior reţinuţi din salarii pe parcursul a 6-12 luni, după cum este specificat mai sus în ofertă.

Cerinte

Condiţii de eligibilitate: - experienta in domeniu: reprezinta un avantaj cert; - vârsta limită: nu exista o limita de varsta, insa vor avea avantaj candidatii cu varsta pana in 40 de ani; - cunoaşterea limbii engleze la nivel conversaţional; - interviurile telefonice de testare a limbii vor fi efectuate înainte de acceptarea candidaţilor. Ofertele de muncă vor fi obţinute doar de către candidaţii care trec cu succes de interviuri!