Detalii loc de munca

Descrierea jobului

CANDIDATUL IDEAL: - minim 21 ani
 - minim studii medii (diploma de bacalaureat)
 - persoana dezinvolta, motivata, amabila si responsabila, cu o capacitate foarte buna de a comunica eficient si cu excelente abilitati de convingere; - aspect fizic placut, ten impecabil; - experienta in domeniul vanzarilor sau determinare in acumularea cunostiintelor intr-un timp cat mai scurt si dorinta de a castiga cat mai mult. BENEFICII: - se asigura training de pregatire pe postul ocupat in raport cu specificul activitatii desfasurate; - posibilitati de dezvoltare a unei cariere in domeniu si de promovare in functii superioare pentru cei care au demonstrat abilitati de conducere; - pachet salarial motivant compus din salariu fix si pachet de beneficii raportat la performanta; - mediu de lucru placut, feminin. DESCRIEREA COMPANIEI: Magazin specializat in prezentarea de produse de make-up si skin care - SKIN79 noua reprezentanta in Romania.

Cerinte

RESPONSABILITATI / BENEFICII: RESPONSABILITATI Beauty Advisor: - prezentarea si vanzarea de produse cosmetice in incinta moderna a unui complex
 comercial din Bucuresti; - disponibilitate pentru actiuni de sampling/ comunicare/ evenimente; - jobul consta in vanzarea si promovarea unei game de succes de produse cosmetice; - cunoasterea in detaliu a caracteristicilor produselor oferite clientilor spre vanzare; - consilierea clientului in alegerea produsului dorit - orientare catre clienti identificarea si intelegerea nevoilor acestora; - mentinerea unei bune imagini de piata a companiei prin respectarea esteticii aspectului propriu si a magazinului;
 - gestionarea stocului de marfa existent si a comenzilor;
 - poate aborda potentiali clienti, aducandu-i la standul firmei pentru a le face o demonstratie privind eficacitatea produselor, pentru a-i convinge sa cumpere. C.V. cu poza atasat e-mail-ului afisat, in care mentionati pe scurt de ce ati fi dvs. cea mai potrivita pentru acest job.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala