Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Familie din UK selecteaza o persoana care sa aiba experienta cu copii. Familia are 3 copii:doua fete in varsta de 6 ani si 9 luni si un baiat de 5 ani. Responsabilitati: •Ingrijirea copiilor familiei •Baby sitting •Menaj usor in casa Program de lucru: 8 ore/zi; 6 zile /saptamana Durata contractului de angajare: 12 luni Transport asigurat pana in tara de destinatie: Da, dar pe cheltuiala angajatului Cazare asigurata: Da, pe cheltuiala angajatorului Masa asigurata: Da, pe cheltuiala angajatorului Nr. zile concediu de odihna pe an: Conform legii britanice in vigoare SE OFERA: •Salariu:150 £/sapt •1 zi libera/sapt •Concediu platit 2 sapt/an Costurile suportate de candidat: COSTURILE PROGRAMULUI: - 300 lei (taxa procesare dosar); - Taxa de mediere: 200 Lire Sterline – Se plateste la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program. - ~200 – 250 euro – (costul biletului de avion Romania – Marea Britanie). Alte costuri la programul Nanny / Child Care: - 1250 Lire – reprezinta Taxa de program si se percepe de catre partenerul din Marea Britanie care va obtine baza legala de a muncii pe teritoriul Angliei. Aceasta suma se plateste in rate, astfel: a) prima rata este 200 Lire si se achita in ziua cand candidatul ajunge la partenerul din Anglia. b) primele 4 luni, cate 200 Lire / luna, dupa ce ati inceput sa castigati salariu. c) a 6-a luna, 250 Lire;

Cerinte

Studii minim necesare:Liceu Experienta necesara:Intre 1 - 2 Ani Calificare necesara:Nu Varsta minima preferata:28 Varsta maxima preferata:45 Alte cerinte: - se cere limba engleza la nivel mediu; - se cere experienta in lucru cu copii si experienta in condus; - persoana trebuie sa fie muncitoare, sa se poarte bine cu familia si sa dea dovada de profesionalism si loialitate si sa nu fumeze. Se accepta persoane de sex:Feminin

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala