Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se cauta o bona in regim intern pentru o familie de romani stabiliti in New York. Familia are 2 copii ( o fetita de 4 ani si un baietel de 2 ani). Fetita merge la gradi/scoala pana la ora 12. Din toamna si baiatul va merge la gradi. Responsabilitatile bone: - supravegherea si ingrijirea celor 2 copii - sa gateasca DOAR pentru copii o data la 2 zile (mancaruri usoare) - sa le citeasca copiilor, sa se joace, sa-i plimbe - sa insoteasca familia in diferite deplasari/excursii - sa le spele copiilor hainutele. BONA SE VA OCUPA EXCLUSIV DE COPII (fara menaj pentru familie)

Cerinte

Cerinte: - o persoana care detine VISA turistica pentru America - o persoana de maxim 55 ani, blanda, calma, cu experienta in munca cu copiii - obligatoriu experienta ca bona - carnet de conducere (de preferat) pentru a duce fetita la gradinita, daca nu se va merge pe jos 20 min. pana la gradinita TRANSPORTUL SI-L VA ASIGURA BONA (in cazul in care familia va plati biletul de avion, atunci salariul va scadea).