Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

La acest program se aplica promotia: "Plec acum, platesc o parte din primul salariu" Familie din UK selecteaza o persoana care sa aiba permis de conducere, experienta cu copii. Familia are 3 copii, 4 ani, 2 ani respectiv 5 luni. Responsabilitati: ·Ingrijirea copiilor familiei ·Baby sitting ·Menaj usor in casa Program de lucru: 5 - 8 ore/zi; 6 zile /saptamana; SE OFERA: -Salariu: 200 £ / sapt; -1 zi libera/sapt; -Concediu platit 2 sapt / an; - Masa si cazare gratuita;

Cerinte

- se cere limba engleza la nivel mediu; - se cere experienta in lucru cu copii; - se cere permis categoria B + experienta in condus; - persoana trebuie sa fie muncitoare, sa se poarte bine cu familia si sa dea dovada de profesionalism si loialitate. ACTE NECESARE PENTRU DOSAR: -2 poze tip pasaport cu zambet si cateva poze cu copii (fond deschis) -2 referinte in limba engleza (una de ingrijire a copiilor – > 2 ani experienta ingrijire, una despre personalitatea aplicantului – de la angajator sau scoala), redactate la calculator si semnate. -Scrisoare “Dear Family” redactata la calculator si semnata -Adeverinta medicala de la medicul de familie - clinic sanatos -Cazier judiciar -Copie - diplome de studii (ex: bacalaureat) -Copie – pasaport (valabil minim 1 an) -Copie - buletin/carte identitate -Copie - carnet de conducere auto (daca exista) COSTURI: Costul programului: - Tariful de evaluare a eligibilitatii este in valoare de 20 Lire Sterline, platibili in lei la cursul BNR din ziua platii, la data semnarii contractului de mediere, in momentul inscrierii in program. - Tariful de mediere este in valoare de 500 Lire Sterline, platibili in lei, la cursul BNR din ziua platii (si nu se achita inainte, ci dupa primul castig, in 2 rate lunare egale de cate 250 Lire Sterline), insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni de plata de mai jos: - 300 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 40%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului cu familia gazda din Marea Britanie, inainte de plecarea din tara. sau - 200 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 60%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program. - ~200 – 250 euro – Costul biletului de avion Romania-Marea Britanie (costul biletului poate varia in functie de perioada din an in care se pleaca).