Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descriere job: Locul de munca este intr-un restaurant francez cu specific traditional, activitatea efectiva implicand prepararea alimentara.Postul este pentru Franta Responsabilitati: - pregateste mancarurile din retetarul unitatii in conformitate cu standardele in vigoare; - preparare produse din carne de peste - monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor; - participa cu supervizare la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare; - debaraseaza si asigura curatenia bucatariei; - asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare.; -raspunde pentru respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate si respecta termenele de executie; -respectarea normelor de igiena si securitate a muncii.

Cerinte

Cerinte: -diploma de calificare in domeniul ; -cunoaterea limbii engleze; -Seriozitate si responsabilitate. -experienta si profesionalism Oferim: Salarizare: 1000 euro/luna -platim asigurarea medicala. -asiguram cazare