Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam bucatari cu experienta pentru loc de munca in Belarus-Minsk. Se ofera conditii optime de munca si un salariu atractiv. Responsabilitati: - pregateste mancarurile din retetarul unitatii in conformitate cu standardele in vigoare; - monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor; - participa cu supervizare la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare; - preia comenzile de la clienti si asigura servirea acestora; - debaraseaza si asigura curatenia bucatariei; - asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare. - raspundere pentru respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate si respectarea termenelor de executie a acestora; - pastrarea in bune conditii a ustensilelor si aparaturii; - respectarea normelor de igiena si securitate a muncii; - utilizarea resurselor existente, exclusiv in interesul firmei.

Cerinte

- cunoasterea limbii engleze, nivel mediu - experienta in bucataria japoneza-sushi/sashimi- - experienta este apreciata - comandarea, controlul si managementul stocurilor - flexibilitate de abordare si dorinta de a invata

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala