Detalii loc de munca

Descrierea jobului

-primirea clientilor si stabilirea relatiei cu acestia; -preluarea comenzilor de mancare si bautura intr-o maniera eficienta si profesionista; -acordarea atentiei cuvenite si asigurarea unor servicii ireprosabile clientilor; -cunoasterea meniului astfel încat sa poata oferi in orice situatie informatii competente cu privire la felurile de mancare, tacamuri si bauturi; -asumarea responsabilitatii pentru corectitudinea intocmirii si incasarii notelor de plata /facturilor.

Cerinte

-CUNOASTEREA AVANSATA A LIMBII FRANCEZE; -experienta in domeniu cel putin 6 luni; -studii medii; -diploma de calificare in domeniu; -experienta anterioara in Franta si/sau Belgia constituie avantaj; -cunoasterea soiurilor de vin si a marcilor de vinuri frantuzesti; -capacitatea de a recomanda clientilor cum sa asocieze vinurile cu felurile de mancare; -persoana ordonata, disciplinata, dinamica, spirit de initiativa - amabilitate, seriozitate; -aspect fizic placut, prezenta agreabila; -atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu clientii si colegii.