Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru o companie importanta din Anglia cu 3.800 de angajati cautam urgent: - 2 strungari pe CNC care sa lucreze pe masina MAZAK Quickturn Nexus 250 – 11 MY cu sistem de programare Mazatrol - 2 frezori pe masina Bridgeport/Hardinge cu sistem de proframare Heidenhain Strungarii vor lucra pe o masina Mazak cu axa Y Frezorii lucreaza pe o masina cu 4 axe Gradul de acuratete folosit este de +/- 0.1 mm Marimile pieselor sunt de : 1500x400x150 – produse pe masinile VMC Pana la 300 mm diagonala si 300 mm lungime Materialele cu care se lucreaza sunt: plastic, sticla, poliester, HDPE Se cauta candidati care se descurca cu producerea pieselor de la primirea desenului tehnic pana la obtinerea produsului finit.

Cerinte

Studii: Scoala profesională Permis de conducere : categoria B: minim o luna Experienta pe o pozitie similara Experineta in interpretarea desenului tehnic Experienta cu utilaje de masurare (subler, micrometru, comparametru) Experienta cu sisteme de programare Mazatrol si Heidenhein Cunostinte de Limba Engleza – la nivel conversational Alte informaţii NU PERCEPEM COMISIOANE! Se lucreaza in 2 schimburi (6am – 2pm / 2pm - 10pm)

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala