Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam pentru clientul nostru bronzier care va confectiona obiecte de lux: lampi, candelabre si mese intr-un atelier de prelucrare a bronzului din Franta urmand sarcinile: -topirea si turnarea bronzului in formele realizate dupa matrite; -inlaturarea invelisului auxiliar (ceramica) cu ajutorul unui flux de aer sub presiune amestecat cu nisip; -asamblarea partilor prin sudura; -debavurare, degresaj si slefuire a obiectelor; -finisarea obiectului final cu ajutorul unor particule fine de sticla; -lustruirea manuala a sculpturilor si pregatirea acestora pentru aplicarea patinei; -ceruirea sculpturilor pentru obtinerea nuantei dorite. Beneficii: -salarizarea: 2000 euro/luna brut; -cazarea si transportul sunt asigurate. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

Candidatul trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte: -experienta de minim 5 ani in executarea lucrarilor din bronz; -cunostinte medii de limba franceza; -persoana serioasa, muncitoare si cu atentie sporita la detalii; -capacitatea de a lucra in echipa, precum si abilitatea de a lucra autonom.