Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza CONFECTIONERE TEXTILE pentru Bucuresti. -executarea corecta si in termenele stabilite a confectionarii produselor; -pastrarea in buna stare a materialelor de lucru, utilizarea si intretinerea utilajelor; -aplicarea corecta a documentatiei tehnice (fisa tehnica a produsului, fisa de program, procesul tehnologic, fisa tehnologica de operatie, fisa tehnica a utilajului, produsul etalon; -respectarea/reglarea parametrilor de lucru conform documentatiei tehnice; -executarea operatiilor conform documentatiei tehnice; -croirea reperelor pentru articolele de imbracaminte; -pregatirea materialelor pentru croire (operatii de calcare,control, spanuire, sablonare, verificare cantitativa si calitativa); -croirea reperelor in sisteme de croire simpla sau combinata; -prelucrarea manuala sau mecanica a reperelor: insemnarea, indoirea marginilor, bordarea, executarea penselor si a cutelor; -asamblarea reperelor pe masini simple sau automate speciale; -executarea operatiilor de coasere a butonierelor, cheitelor, nasturilor; -finisarea produselor. Beneficii: - salarizare in functie de rezultate; - bonusuri in functie de productivitate, bonus de zi de nastere si de sarbatori. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

- experienta in domeniu: confectii textile din materiale fine si foarte fine; - precizie la executie; - seriozitate, motivare si atentie sporita la detalii; - comunicare si lucru in echipa.