Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati: - Cunoaşte modul de funcţionare al maşinilor - unelte cu comandă numerică, al utilajelor/echipamentelor de prelucrare, al echipamentelor de calcul şi măsurare şi a echipamentelor computerizate; - Cunoaşte necesarul de produse, materiale şi semifabricate la nivel de unitate; - Inspecteaza materialele ce intra in procesul de productie si marcajele acestora, in conformitate cu tehnologia de fabricatie si standardele interne de calitate; - Inspecteaza produsele pe tot parcursul procesului de fabricatie si completeaza intreaga gama de fise de masuratori; - Colecteaza si arhiveaza toate fisele de masuratori de pe tot parcursul executiei produselor; - Urmareste respectarea tehnologiei de fabricatie si a standardelor interne de calitate; OFERIM: - Salariu atractiv - Tichete de masa - Transport asigurat - Conditii de lucru la nivel occidental

Cerinte

Manpower recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala din industria aeronautica, Controlor calitate. Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii: - Studii tehnice - scoala profesionala sau liceu tehnic - Cunostinte avansate de desen tehnic - Experienta de lucru pe un post similar (minim 1 an) - Cunostinte de limba engleza - prezinta un anvantaj. - Analiza si atentie la detalii - Disponibilitate de lucru in schimburi - Experienta in activitatea de control tehnic de calitate / sectoare de productie - Cunostinte avansate de masurare 2D / 3D - Utilizare PC

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala