Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Compania Promedica 24 este lider de piata in domeniul serviciilor de ingrijire a persoanelor varstnice in Europa de Vest . Incepand cu anul 2004 angajam cu success ingrijitori si ingrijitoare pentru persoane in varsta sau bolnave. Asiguram cu profesionalizm si pe o arie cuprinzatoare cea mai buna calitate a ofertelor noastre, motiv pentru care ne-au aratat incredere peste 6000 de ingrijitori/toare. Pentru a presta servicii cat mai calitative si de a asigura personal de ingrijire cat mai calificat, angajam: COORDONATOR DE PERSONAL Loc de munca: Sibiu Obligatii: - Selectarea personalului pentru contracte si coordonarea proceselor ulterioare - Intretinerea legaturii cu clientii si partenerii de afaceri (in lb. germana) - Participare activa la programele de formare al personalului companiei - Organizarea cursurilor de formare pentru ingrijitoare persoane varstnice - Pregatirea raporturilor pe activitate - Sprijin pentru Departamentul de recrutare, participarea activa in recrutare de personal Oferim: - Un post de munca individual in cadrul companiei cu o dezvoltare dinamica - Un sistem de salarizare stimulativ - Lucrul intr-o atmofera amiabila si intr-un colectiv international - Formare profesionala in domeniu

Cerinte

Cerinte: - Cunostinte foarte bune de limba germana – conditie obligatorie! - Experienta in pregatirea si desfasurarea cursurilor de formare - Experienta in Call-Center sau Client Service – reprezinta un atuu - Abillitati bune in MS Office - Abilitati de comunicare ridicata - Aptitudini organizatorice bune - Rezistenta la stres si abilitati bune de lucru sub presiunea timpului. Salariul se va stabili in urma interviului.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala