Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

La acest program se aplica promotia: "Plec acum, platesc o parte dupa primul castig!" Selectam SOFERI categoria B, cu experienta, pentru GERMANIA – Frankfurt, pentru postul de CURIER (livrari pachete). Candidatii selectati trebuie: - sa respecte contractul de munca; - sa respecte colegii de munca si superiorii; - sa nu aiba incidente rutiere grave.

Cerinte

CERINTE: - detinerea permisului de conducere categoria B + experienta in condus; - cunoasterea unei limbi straine nu este obligatorie; - se prefera cunoasterea uneia din urmatoarele limbi: maghiara, engleza, germana; - persoana selectata trebuie sa aiba o atitudine buna, o personalitate placuta, sa fie muncitoare, sa fie un bun executant si sa fie intr-o forma fizica buna; - se cere seriozitate. Se accepta pe acest program atat femei, cat si barbati. Se accepta pe acest program si cuplurile. Varsta minima este 18 ani. Varsta maxima este de 45 ani. Se accepta persoane cu atitudine buna, muncitori, seriosi, prietenosi, in forma fizica si mentala buna, cu bune abilitati de comunicare, persuasiune si vanzari si care nu au niciun fel de probleme de sanatate. Experienta in domeniul curieratului: Nu se cere experienta, insa candidatii cu experienta prezinta un avantaj la selectie. Limba germana solicitata: Nu se cere cunoasterea limbii germane, deoarece sesiunea de pregatire se face in limba romana, insa cunoasterea limbii germane constituie un avantaj la selectie. Constituie avantaj cunoasterea limbii maghiara sau engleza. Carnet de conducere: Detinerea unui carnet de conducere, categoria B este obligatorie, iar experienta in condus trebuie sa fie foarte buna. Candidatul trebuie sa nu fi avut accidente rutiere grave din vina lui. Salariul: Fiind un contract comercial castigul este format din comision din livrarea coletelor/pachetelor. Comisionul este de: 0,40 Euro/pachet livrat, 0,15 Euro/catalog. Targhetul minim de colete/pachete livrate estede 160 / zi. In functie de numarul de colete/pachete livrate remuneratia curierului poate varia intre intre 1400 – 2200 NET euro/luna. Curierul va factura la sfarsitul fiecarei luni pentru castigul sau, iar beneficiarul serviciilor sale (compania germana) va plati factura in maxim 6 saptamani. Zilele lucratoare si de odihna: - Minimum 40 ore / saptamana, maxim 72 ore / saptamana. - 6 zile de lucru / saptamana - 1zi libera / saptamana Natura contractului este comerciala, de tip Self-Employed. Perioada contractului comercial este de regula de 12 luni, dar poate fi prelungit de comun acord de catre partiile contractante. Compania pune la dispozitia candidatilor/curierilor o unitate locativa, cu mai multe camere, care sunt utilate cu mai multe paturi in functie de dimensiunile camerelor. Camerele pot avea intre 4 si 8 paturi. Bucataria si baile sunt folosite la comun de catre cei care locuiesc in respectiva unitate locativa. Pretul unui pat este de 230 Euro / luna, in care sunt incluse cheltuielile cu energia electrica si incalzirea locuintei. Mancarea: Masa nu este oferita de catre companie/beneficiar. Transport local: Transportul local il suporta candidatul. Asigurari sociale: Candidatii beneficiaza de asigurari sociale in baza inregistrarii rezidentei si a statutului de persoana fizica autorizata in Germania. Asigurare de sanatate: Candidatii nu beneficiaza de asigurare de sanatate in baza statutului de self-employed, insa pot opta sa isi faca o polita de asigurare de sanatate. DOCUMENTE NECESARE: - CV limba engleza - 1 Fotografie tip pasaport - 1 Fotografie “Full Body”, marime 9/13, la tinuta office - Copie pasaport / Copie C.I - Certificatul de nastere in original, tradus si legalizat in engleza - Copie ultima diploma de studii - Certificatul de cazier judiciar “fara antecedente penale” - Adeverinta medicala “clinic sanatos atat fizic cat si psihic” - Copie carnet de munca (daca a avut intocmit); - Copie acte de calificare (daca aveti); - Dovada eliberata de Ministerul de Interne din care sa rezulte ca nu aveti interdictia legala de a parasi localitatea ori alte limitari ale exercitarii dreptului la libera circulatie in afara granitelor tarii; - 2 recomandari in original, in limba engleza, de la angajatori anteriori. - copie carnet auto. COSTUL PROGRAMULUI: - Tariful de evaluare a eligibilitatii este in valoare de 500 lei (inclusiv TVA) si se percepe la data semnarii contractului de mediere. - Tariful de mediere: 800 Euro, se plateste de catre candidat la semnarea contractului comercial, inainte de plecarea acestuia din tara. PROMOTIE: Pana la data de 30 Martie 2014 se va plati doar 200 Euro, restul de 600 Euro se va plati din primul castig. - Bilet de avion.