Detalii loc de munca

Descrierea jobului

PROGRAM GRATUIT !! Croazierele Fluviale au ca arie de acoperire raurile si fluviile europene. Aceste vase pot transporta intre 80 si 200 de pasageri si pot efectua intre 35 si 85 de croaziere pe sezon. De obicei contractele au loc din Martie pana in Decembrie, in fiecare an. Echipajul de pe vase imparte o cabina cu unul sau doi membrii. Cazarea si masa sunt asigurate gratuit. Prin intermediul acestui job aveti oportunitatea de a va construi o cariera in industria hoteliera pe Croaziere de lux (toate vasele sunt de 5 stele) lucrand pentru o companie de mare prestigiu alaturi de un colectiv foarte bine pregatit. Salariile pentru Housekeeping sunt cuprinse intre 750- 1150 Euro la care se adauga bacsisul (tips-ul e aprox 250-600 E/luna, acesta se imparte in mod egal la tot echipajul). Nu este necesara o experienta anterioara pe Vasele de Croaziera insa daca o detineti deja va fi considerata un avantaj in obtinerea unei oferte cat mai avantajoase. In departamentul de Housekeeping exista 4 pozitii : Housekeeper 1.150 Euro Salariu + TIPS Senior Cabin Steward 900 Euro Salariu + TIPS Cabin Steward 750 Euro Salariu + TIPS Loundry Steward 750 Euro Salariu + TIPS Compania angajatoare ofera contracte sub legislatia elvetiana, oferind urmatoarele avantaje ale planului de pensii si asigurari. - Old age insurance (AHV) - Unemployment insurance (ALV) - Industrial and non-industrial accident insurance (SUVA) - Sickness insurance (basic insurance - ÖKK) - Daily benefit in case of sickness - Pension plan (BVG – if applicable) Serviciile noastre sunt oferite gratuit tuturor aplicantilor selectati de catre parteneri si primesc contract de munca. Organizam anual Targ de Joburi cu interviuri finale . Anul acesta se va organiza pe data de 13-15 Ianuarie la Bucuresti si vor participa doar cei care vor avea CV-ul procesat de catre Work Experience si primesc invitatie de la partenerii nostri. Cu 7 zile inainte de Targul de joburi, Work Experience trimite toate CV-urile procesate si verificate de catre consultantii companiei, pentru ultima verificare, direct la sediul companiei partenere. Vor primi invitatie la interviul final doar cei care Partenerii nostri considera ca au sanse reale sa obtina contract de munca si sa fie acceptati la interviu. Doar acestia din final vor afla locatia pentru a discuta fata-n fata cu Managerii Croazierei de 5 stele.

Cerinte

Trebuie sa : * cunoasteti limba Engleza nivel Conversational-Avansat (daca nu stiti sa vorbiti in limba engleza astfel incat sa sustineti un interviu fara probleme, atunci NU SUNTETI ELIGIBILI) * aveti experienta recenta de minim 1 an in Housekeeping, preferabil la o companie de 4-5 stele. (daca nu aveti deloc experienta in Housekeeping, atunci NU SUNTETI ELIGIBILI) Prioritate vor avea cei care : * au experienta anterioara in hoteluri de 4* sau 5* * au mai lucrat pe vase de croaziera Timpul de munca: Aplicantii vor lucra sase zile pe saptamana, aproximativ 8-10 ore pe zi.