Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Clientul nostru este un furnizor internațional de componente pentru industria automotive, produce roți dințate, arbori, alte componente pentru motoare, cutii de viteza și casete de direcție, componente pentru dispozitive și de asemenea ofera servicii de inginerie.

Cerinte

Responsabilitati: - Verifica aplicarea in practica normelor care reglementeaza activitatea de prevenire si stingere a incendiilor - Acorda asistenţă tehnică de specialitate conducatorilor sectoarelor de activitate in organizarea si desfasurarea activitatii de aparare impotriva incendiilor - Asigura obtinerea avizelor si autorizatiilor P.S.I. prevazute de lege - Propune mijloacele tehnice corespunzatoare si personalul necesar interventiei in caz de incendiu, corelat cu natura riscurilor de incendiu, profilul activitatii si marimea unitatii - Asigura efectuarea unor interventii la instalatii cu pericol de incendiu in functiune , informeaza imediat conducerea asupra unor stari de pericol iminent constatate si raporteaza masurile luate - Asigura elaborarea/ reactualizarea instructiunilor de aparare impotriva incendiilor si stabilirea sarcinilor ce revin salariatilor pentru fiecare loc de munca - Stabileste masurile de aparare impotriva incendiilor corelate cu natura si nivelul riscurilor - Intocmeste documente de control cu prilejul executarii de controale - Asigura legatura cu Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Cerinte: - Studii medii/superioare - Curs de cadru tehnic PSI conf. prevederilor legale (Ordin MAI 163: 2007) - Cunostinte legislative PSI, cunostinte privind modul de functionare si utilizare a instalatiilor, aparatelor si mijloacelor P.S.I. din dotarea STC, cunostinte privind modul de actiune in caz de incendiu, cunostinte privind procesele de fabricatie din STC, operare PC; aptitudini si deprinderi necesare: aptitudini de comunicare, transmitere de informatii, culegere date, capacitate de a actiona in caz de incendiu