Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

DESCRIERE: Selectam URGENT CAMERISTA pentru HOTEL din LONDRA - UK! Principalele responsabilitati: - sa curete camerele, holurile si alte incaperi, manual sau folosind echipament de curatenie; - sa curete si sa dezinfecteze baile; - sa schimbe asternuturile in camere; - sa schimbe sapunuri, sampoane, geluri de dus, prosoape, dar si alte produse necesare; - precum si alte activitati cerute de catre angajator. SE OFERA: - contract pe 12 luni cu posibilitate de prelungire; - salariul: 6,19 EURO NET/luna (minim 40 ore/saptamana) + ore suplimentare; - cazarea se asigura GRATUIT pentru primele 2 saptamani; - masa GRATUITA; - plecare urgenta.

Cerinte

CERINTE: - se cere engleza la nivel minim conversational, orice alta limba straina cunoscuta constituie avantaj; - NU se cere experienta, insa constituie avantaj; - personalitate placuta si prietenoasa, muncitoare si serioasa. COSTURI PROGRAM: Pentru a putea sa incepi munca legal in Anglia trebuie sa urmezi cursurile de pregatire profesionala in domeniul in care lucrezi si sa obtii Yelow Card-ul. In consecinta toti candidatii sunt inscrisi la o institutie educationala inainte de inceperea muncii. A) Taxele catre agentia Banca de joburi se platesc in doua rate astfel: - Taxa de procesare a dosarului : 500 RON – se plateste la semnarea contractului de mediere. - Taxa de mediere : 360 Lire Sterline – se plateste, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program. B) Taxele catre institutia de invatamant: - Taxa de plasament la un hotel/restaurant - 450 Lire Sterline (la momentul semnarii contractului de munca). - Taxa anuala de scolarizare (2 variante in fct. De pozitia dorita): a) 145 £ (taxa scolara de inregistrare) + 10 rate lunare de cate 160,5 £, (pentru pozitiile de camerist(a), curatator, ajutor/curatenie bucatarie, femeie servici, in hoteluri, companii de curatenie sau azile batrani, etc…). b) 162,5 £ (taxa scolara de inregistrare) + 10 rate lunare de cate 178,75 £, platibile dupa o luna ce incepeti munca (pentru pozitiile de ospatar(ita), barman(ita), receptionist(a), centralist(a), agent telefonic, operator call-center, vanzator, hostesa, casier(ita), livrator catering, etc..., in hoteluri, restaurante, fast-food-uri, azile batrani, cafenele, baruri, etc...). C) Bilet avion Romania – Anglia : ~ 170 – 220 Euro (in fct. de perioada plecarii). D) Alte costuri suportate de candidat: - Bani de buzunar (pentru mancare si cazare) pe perioada asteptarii primului salariu.